Apie

Aikštėje – viešosios įstaigos „Architektūros fondas“ projektas, skirtas skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą. Aikštėje kuriamos tinklalaidės, straipsniai ir vizualiniai pasakojimai yra skirti visiems besidomintiems architektūra ir ir viešosiomis erdvėmis. 2021 m. projektas nagrinėja temą “Namai” ir kviečia pažvelgti į ją iš pačių skirtingiausių žiūros taškų – nuo filosofijos iki pastatų tipologijos, apgalvoti Namų ir Namudiškumo sąvokas.

Projekto iniciatoriai – Andrius Ropolas, Justinas Dūdėnas ir Matas Šiupšinskas. Jeigu turite idėjų arba norite prisidėti prie projekto kūrimo, susisiekite su mumis – komanda@aiksteje.lt

Projektą kuria

Leta Lileikytė

Aikštėje projekto vadovė. Baigė kūrybinių industrijų dizaino bakalauro studijas Vilniaus dizaino kolegijoje, pagal Erasmus+ programą studijavo Moholy-Nagy Meno ir Dizaino universitete Budapešte. Atliko praktiką menininkų rezidencijoje DE LICEIRAS 18 Porto, Portugalijoje.

Lukas Jusas

Architektas ir fotografas, baigęs architektūros magistro studijas Vilnius Tech su pagyrimu. Aikštėje Podkasto „Fotografija ir architektūra“ kuratorius ir redaktorius. Studijavo Vokietijos universitetuose „TU Munich“ ir „University of Stuttgart“, o šiuo metu dirba architektūros studijoje Olandijoje.

Justinas Dudėnas

Architektas, semiotikas, meninkas, įgijęs semiotikos magistro diplomą Vilniaus Universitete ir baigęs Vilniaus Tech architektūros bakalauro studijas. Studijavo ir dirbo Vokietijoje, Italijoje, daugelio instaliacijų, ekspozicijų autorius.

Matas Šiupšinskas

Architektas, teoretikas, įvairių mokslinių tekstų autorius. Baigė Vilnius Tech architektūros magistrą, studijavo Danijoje, yra dirbęs Olandijoje Volume, Monu žurnaluose, prisidėjo kuriant geriausią 2013 metų pastatą Lietuvoje – Vilniaus Universiteto biblioteką.

Margarita Kaučikaitė

Architektė, Architektūros fondo projektų Open House Vilnius ir Keliaujančios architektūros dirbtuvės iniciatorė.