A038: Jausmas fotografijoje - kaip fotografas kuria istoriją? Pokalbis su Tadu Kazakevičiumi

2022 m. rugpjūčio 10 d.

A038: Jausmas fotografijoje - kaip fotografas kuria istoriją? Pokalbis su Tadu Kazakevičiumi

Fotografija yra tik mano refleksija kokį jausmą ir kokį sentimentą aš jaučiu… Viskas yra apie jausmą, o fotografija yra tik sudedamoji dalis.

Taip dalinasi dokumentinės fotografijos kūrėjas Tadas Kazakevičius. Šiame pokalbyje nagrinėsime kasdieniškas patirtis ir asmenines istorijas, kurios turi stiprų ryšį su praeitimi. Dažnai šios įtraukiančios istorijos virsta fotografijų leidiniais ar meninėmis parodomis, kurios sulaukia didelio pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Nagrinėjant Tado biografiją ir kūrybinius vingius, atsiveria sentimentai – prãdžios ir pãbaigos, padariusios įtaką Tado požiūriui. Taigi šiandien  kalbėsimės apie tai,  kas nesuvaidinta, apie jausmo ir kasdieniškumo vertybes fotografijoje. Kviečiame klausytis trečiojo pokalbio iš ciklo Fotografija ir architektūra.

Pokalbio nuotraukoje vaizduojamas kasdienybėje sutiktas Algis, keliaujantis į laukus dirbti. Į darbą, kaip į šventę – šviesūs marškiniai byloja šviesią kasdienybę. Nuotraukos autorius – Tadas Kazakevičius. Daugiau informacijos: https://tadaskazakevicius.com/

Epizodo kuratorius ir redaktorius – Lukas Jusas