Atviras pasakojimų konkursas "Namai"

2020 m. spalio 20 d.

Atviras pasakojimų konkursas "Namai"

Architektūros fondo projektas “Aikštėje” skelbia antrąjį atvirą pasakojimų apie architektūrą konkursą. Kviečiame kurti laisvos formos tekstus arba vizualinius pasakojimus tema “Namai”. Konkursas yra atviras visiems, kuriuos domina miestai ir architektūra.

Apie temą

Ilgus amžius architektai kūrė rūmus ir šventyklas, bet ne Namus. Namai nutikdavo. Šiandien gyvenamasis namas yra tai, nuo ko dažniausiai prasideda architekto studijų procesas. Bet ar tai ką projektuoja architektai yra Namai, ir ar erdvės kur jaučiamės savi yra architektūra? O gal Namai yra tai kas neišnyks net jei žemėje neliktų nė vieno architekto?

Kviečiame architektūros, sociologijos, antropologijos, žurnalistikos ir kitų sferų atstovus apgalvoti Namų ir Namūdiškumo sąvokas. Kviečiame svarstyti, kas kiekvienam iš mūsų yra Namai ir ko reikia, kad erdvė iš patalpos virstų tikrais Namais. Galbūt apie Namus neverta kalbėti, nes tai banalu ir savaime suprantama? O gal tai yra mūsų fizinės ir emocinės aplinkos pagrindas, apie kurį nekalbėti neišeina?

Pasakojimų konkursas yra atviras kvietimas spekuliuoti Namų tema ir pažvelgti į ją iš pačių skirtingiausių žiūros taškų – nuo filosofijos iki pastatų tipologijos. Kritinės įžvalgos ir spekuliacijos turėtų būti pateikiamos kaip laisvos formos rašinys. Pageidaujama, kad kūriniai giliau ir konceptualiau pažvelgtų į Namų temą, paliestų ne tik teoriją, asmenines patirtis, bet ir permastytų konkrečių objektų, erdvių ar kompleksų atvejus.

Reikalavimai

Reikalavimai tekstams: 1200-2400 žodžių, reikalavimų stiliui nėra, pateikimo formatas – doc, docx, odt.
Reikalavimai vizualiniams pasakojimams: laisvos formos vizualiniai kūriniai – iki 10 nuotraukų arba iliustracijų, pateikimo formatas jpg, png, tiff) su 300-600 žodžių aprašu (pateikimo formatas – doc, docx, odt).
Kūrinius galima pateikti iki 2020 m. gruodžio 1 d. el. paštu komanda@aiksteje.lt.

Geriausių kūrinių autoriai gaus pinigines premijas (150 eurų). Autorių kūriniai 2021 m. bus publikuojami interneto portaluose ir kultūriniuose leidiniuose. Geriausius kūrinius atrinks “Aikštėje” organizatorių ir kviestinių ekspertų komanda.

Laimėtojai

Šį rudenį kvietėme kurti tekstinius ir vizualinius pasakojimus temai “Namai”. Dėkojame net 22-iems atvirame konkurse sudalyvavusiems autoriams.

Skelbiame 7 konkurso laimėtojus, kurių kūriniai pasižymėjo įdomiausia temos interpretacija. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti pinigine premija, jų kūriniai bus publikuojami kultūrinėje spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje 2021 m.:

Aistė Rakauskaitė
Augustas Lapinskas
Kostas Biliūnas
Lolita Salienė
Monika Sadauskaitė
Paulius Kliučininkas
Salomėja Lubytė

Papildomai 7 autoriams skyrėme garbingą paminėjimą (honourable mention). Garbingo paminėjimo autoriams siūlysime patobulinti kūrinius kartu su Aikštėje komanda ir svarstysime galimybę juos publikuoti 2021 m.

Dali Rust
Erdvilas Samuolis
Greta Duobienė
Julija Paškevičiūtė
Karolis Lasys
Mindaugas Reklaitis
Tautvydas Urbelis

Atviro konkurso organizatorius – viešosios įstaigos “Architektūros fondas” projektas “Aikštėje”. Tai architektūros kritikos platforma, skirta skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą ir kūrimą Lietuvoje.
komanda@aiksteje.lt | aiksteje.lt

Kvietime panaudota fotografo Norbert Tukaj nuotrauka (Vilkaviškio autobusų stotis, architektas Gintaras Balčytis, 2020)