Atviras pasakojimų konkursas „Vertė“

2021 m. spalio 29 d.

Atviras pasakojimų konkursas „Vertė“

Architektūros fondo projektas „Aikštėje“ skelbia trečiąjį tekstų ir vizualinių pasakojimų apie architektūrą konkursą. Kviečiame kurti laisvos formos tekstus arba vizualinius pasakojimus tema „Vertė“. Konkursas yra atviras visiems, kuriuos domina miestai ir architektūra.

Vertė

Architektūrinių reiškinių stebėtojai ir viešųjų erdvių, pastatų naudotojai, įsiklausykite į šį žodį. Koks jis fundamentalus ir daugialypis! Jis persmelkia viską, kas mums nors truputį svarbu. Kas mums patinka? Kas mums įdomu? Kas mums brangu perkeltine ir tiesiogine prasme? Ką saugome ir ką norime kurti – viską mėginame įvertinti: emociškai, istoriškai, sentimentaliomis ir pragmatiškomis vertėmis. Rodos akivaizdu, kad vertinimas negali egzistuoti be asmeniško požiūrio ir kad kiekviena vertė turi būti kažkieno pripažinta ar bent išsakyta. Visgi tai šito žodžio nepaverčia grynai subjektyviu: juk kolektyviai mėginame įvertinti daugybę reiškinių – nuo architektūrinio paveldo iki kvadratinio metro kainos. Ir kartais nesiseka, dažnai nesutariame. 

Tad ar galima pasverti ir palyginti skirtingus žvilgsnius? Ar yra kažkas gero apleistose teritorijose, nesutvarkytuose paupiuose ar nykiose laiptinėse? Ar vertingosios paveldo savybės neima kvepėti ekseliu? Gal vertė ir yra geriausiai išreiškiama pinigais? Ar grožis visada yra ir gėris? Ar vertindami aplinkos kokybę tikrai pirmiausia turim žiūrėti iš žmogaus, o ne kitų planetos gyventojų perspektyvos? Ir galiausiai, ar nieko čia nepervertiname?

„Aikštėje“ šiais metais kviečia Jus rašyti apie pamatytas, patirtas, suprastas ir pasiilgtas vertes.

Reikalavimai

Reikalavimai tekstams: 1200-2400 žodžių, reikalavimų stiliui nėra, pateikimo formatas – doc, docx, odt.

Reikalavimai vizualiniams pasakojimams: laisvos formos vizualiniai kūriniai – iki 10 nuotraukų arba iliustracijų, pateikimo formatas – jpg, png, tiff, su 300-600 žodžių aprašu (pateikimo formatas – doc, docx, odt).

Kūrinius galima pateikti iki 2021 m. gruodžio 17 d. el. paštu komanda@aiksteje.lt.

Geriausių kūrinių autoriai gaus pinigines premijas (150 eurų). Autorių kūriniai 2022 m. bus publikuojami interneto portaluose ir kultūriniuose leidiniuose. Geriausius kūrinius atrinks „Aikštėje“ organizatorių ir kviestinių ekspertų komanda.

Laimėtojai

Dėkojame trylikai autorių, atsiliepusių į kvietimą rašyti ir kurti vizualinius pasakojimus tema “Vertė”. Skelbiame 5 konkurso laimėtojus, kurių kūriniai pasižymėjo įdomiausia temos interpretacija:

Ineta Šuopytė
Kęstas Vaikšnoras
Kostas Biliūnas
Marta Vosyliūtė
Povilas Vincentas Jankūnas

Papildomai skiriame vieną garbingą paminėjimą:

Edvardas Morkūnas

Laimėtojai bus apdovanoti pinigine premija, jų kūriniai bus publikuojami kultūrinėje spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje 2022 m.
Garbingo paminėjimo autoriui siūlysime patobulinti kūrinį kartu su Aikštėje komanda ir svarstysime galimybę jį publikuoti 2022 m.

Kviečiame toliau rašyti ir kurti architektūros tema, o naują atvirą konkursą skelbsime 2022 m.

Atviro konkurso organizatorius – viešosios įstaigos “Architektūros fondas” projektas “Aikštėje”. Tai platforma, skirta skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą ir kūrimą Lietuvoje.
komanda@aiksteje.lt | aiksteje.lt

Kvietime panaudotos iliustracijos autorė: Evelina Vasiliauskaitė.