Atviras konkursas „Anapus architektūros“

2022 m. rugsėjo 6 d.

Atviras konkursas „Anapus architektūros“

Jau ketvirtą sykį kviečiame rašyti tekstus ir kurti vizualius pasakojimus apie architektūrą! Atvirais kvietimais norime paskatinti kūrėjus rašyti apie architektūrą, dalintis puikiomis savo įžvalgomis ir sukurtu kokybišku turiniu papildyti kultūrinės spaudos puslapius. Šį kartą pristatome naują tęstinį kvietimo formatą: tekstus priimsime nuolatos iki metų pabaigos, peržiūrėsime kartą per mėnesį ir tarp jų ieškosime labiausiai intriguojančių. Septynis labiausiai sudominusius tekstus publikuosime kultūriniuose leidiniuose, o autoriams skirsime 150 Eur honorarą. Tad neatidėliokite ir rašykite – šių metų tema „Anapus architektūros“.

Apie temą

Globalios klimato, karų ir nelygybės turbulencijos vis stipriau užvaldo mūsų vaizduotes. Mes vis daugiau laiko leidžiame skaitmeniniuose pasauliuose, ten kažkur anapus fizinės tikrovės. Kaip konstruojame šių pasaulių erdves? Kokius urbanistinius, architektūrinius, politinius lūkesčius ir baimes į juos sukrauname? 

Virtualiuose pasauliuose gimstančios architektūros nebevaržo biudžetai, normos ir kiti fizinio pasaulio rūpesčiai – tiktai vaizduotė. Kūrybos technologijos, įskaitant parametrinius ir dirbtinio intelekto instrumentus, leidžia modeliuoti viską, ko tik sugebame panorėti. 

O gal tiesiog norime būti kartu tokiuose pat skaitmeniniuose miestuose, kokiuose jau gyvename po saule? Ko iš virtualybės pasimokome projektuodami šiapus? Ir ką apie mus pačius sako skaitmeniniai pasauliai, kuriuos kuriame?

„Aikštėje“ kviečia Jus rašyti apie anapus esančią tikrovę ir kuriamus skaitmeninius pasaulius, kuriuose dažnai leidžiame laiką.

Reikalavimai

Reikalavimai tekstams: 1200-2400 žodžių, reikalavimų stiliui nėra, pateikimo formatas – doc, docx, odt.

Reikalavimai vizualiniams pasakojimams: laisvos formos vizualiniai kūriniai – iki 10 nuotraukų arba iliustracijų, pateikimo formatas – jpg, png, tiff, su 300-600 žodžių aprašu (pateikimo formatas – doc, docx, odt).

Kūrinius galima pateikti nuolatos iki 2022 m. gruodžio 22 d. el. paštu komanda@aiksteje.lt. Tekstų peržiūra ir atranka vyks kartą į mėnesį:

rugsėjo 28 d.

spalio 26 d.

lapkričio 28 d.

gruodžio 22 d.

Geriausių septynių kūrinių autoriai gaus pinigines premijas (150 eurų). Autorių kūriniai 2022-2023 m. bus publikuojami interneto portaluose ir kultūriniuose leidiniuose. Geriausius kūrinius atrinks „Aikštėje“ organizatorių komanda.

Nori parašyti apie architektūrą, bet abejoji ar ši tema tau tinkama? Turi idėją, kurią nori aptarti ar ja pasidalinti su pasauliu? Rašyk mums ir mielai atsakysime.

Norime priminti, kad galite prisidėti prie „Aikštėje“ misijos paremdami mus „Contribee“ platformoje: https://contribee.com/aiksteje

Aikštėje komanda: Justinas Dūdėnas, Lukas Jusas, Margarita Kaučikaitė, Leta Lileikytė ir Matas Šiupšinskas

Atviro konkurso organizatorius – Architektūros fondo projektas „Aikštėje“. Tai platforma, skirta skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą ir kūrimą Lietuvoje.
komanda@aiksteje.lt | aiksteje.lt

Kvietime panaudotas Justino Dūdėno plakatas, sukurtas MidJourney AI programa. Justinas programos paprašė įsivaizduoti šiuolaikinės stilistikos plakatą temai „Anapus architektūros“.