VR_POKALBIAI. Atviras virtualių erdvių konkursas

2023 m. kovo 2 d.

VR_POKALBIAI. Atviras virtualių erdvių konkursas

Paraleliniai pasauliai vis sudėtingėja. Žodinius pasakojimus ir knygas pasivijo radijas ir televizija, kuriuos vėliau pralenkė kinas ir kompiuteriniai žaidimai.  Dabar smalsiai stebime, kaip savo vietos ieško virtuali realybė. Virtualios istorijų patirtys, analitiniai ir projektavimo instrumentai jau turi savo nišą rinkoje, o fantastinių erdvių svaigulys perima vis daugiau mūsų laiko, skirto šiam kietam, komplikuotam ir dažnai nepatogiam pasauliui…

Ko mes ieškome „virtualybėje“? Ko ten galime tikėtis ir ko verta bijoti? Ar tai praplėtimas ar pakaitalas mūsų bendrai vaizduotei, kūrybai, o gal net ir mūsų aplinkai?

Kvietimas

„A Pokalbių“ ciklo metu pristatytas „Aikštėje“ atviras konkursas skiriamas virtualioms erdvėms. Kviečiame kurti erdvinius pasakojimus, kritiškai ir meniškai interpretuojančius virtualios realybės fenomeną bei jo santykį su architektūra, menu arba mūsų kasdienybe. Taip pat labai skatiname dalyvauti „A Pokalbių“ cikle „Virtuali erdvė“ ir savo kūriniais permąstyti paskaitose išsakytas idėjas.

Konkurso formatas

Atviro konkurso formatas – apie „virtualybės“ problemas metaforiškai kalbantys trimačiai erdvės modeliai. Architektūros fondo komanda geriausias jūsų erdves įkurdins NVG (Nacionalinėje Virtualybės Galerijoje), kurioje apsilankyti visus kviesime balandžio 29 dieną. Kartu su „A Pokalbių“ kuratoriais ir virtualių kūrinių autoriais pasivaikščiosime po NVG ir apdovanosime tris geriausių erdvių kūrėjus 150 eur. piniginiais prizais.

Reikalavimai

Jūsų kūrinių laukiame iki balandžio 8 dienos, el. paštu: komanda@aiksteje.lt arba internetinės failų talpyklos nuoroda.

Detalesnius reikalavimus 3D modeliams rasite čia: VR_POKALBIŲ konkurso sąlygos.

Jei norite pažiūrėti kaip veikia „mozilla hubs“ platforma, siūlome pradėti nuo šio: konkurso NVG filialo.

Norime priminti, kad galite prisidėti prie „Aikštėje“ misijos paremdami mus „Contribee“ platformoje: https://contribee.com/aiksteje. Mūsų veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Informacinis partneris – LRT.

Aikštėje komanda: Justinas Dūdėnas, Lukas Jusas, Leta Lileikytė, Matas Šiupšinskas, Margarita Kaučikaitė

Atviro konkurso organizatorius – Architektūros fondo projektas „Aikštėje“. Tai platforma, skirta skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą ir kūrimą Lietuvoje.
komanda@aiksteje.lt | aiksteje.lt

Atviro kvietimo iliustracijos autorius – „A Pokalbių“ komanda.